Nakon slavlja Mise posvete ulja u šibenskoj katedrali, redovnici samostana sv. Frane u zajedništvu s mnoštvom vjernika, slavili su Misu večere Gospodnje. Nakon svete mise i prijenosa Presvetog Otajstva u privremeni tabernakul u kapelici svetoga Križa, vjernici su se okupili na bdjenju „Gecemanska ura“ u sjećanje na Isusovu molitvu u Gecemanskom vrtu.

