Bog je tako ljubio svijet da je dao svoga Sina za nas.
Večeras smo u crkvi sv. Frane u Šibeniku to posebno slavili veličanstvenim obredima velikog petka u kojima smo najprije slušali Riječ Božju, gdje je vrhunac bio izvješće Muke kako ju je zapisao Ivan evanđelist.
U sveopćoj molitvi molili smo za sve: za Crkvu, za Papu, biskupa, kršćane, one koji vjeruju u Krista i za one koji ne vjeruju. Jer Krist je za sve ljude umro na križu.
Potom smo unijeli križ, otkrili križ, klanjali se križu i mislili na Isusovu domovinu, Svetu zemlju, a za čije smo potrebe kršćana, koji danas tamo žive, dali svoje novčane darove i uputili molitve.
Na kraju smo, kao dar Kristove ljubavi, primili svetu pričest.
A onda tišina.
I tako će ostati sve do sutra, do vazmenoga bdjenja.













