Trećeg dana hodočasnici su posjet Sarajevu zaokružili odlaskom na vrelo Bosne. Zelenilo i puno vode na izvoru osvježili su ove pomalo i jutarnje ljetne temperature. Preko Kiseljaka do Fojnice bila je sasvim ugodna vožnja, a posjet fojničkom samostanu Svetoga Duha bio je golemo iznenađenje za sve hodočasnike. Novouređeni muzej, u koji je i Republika Hrvatska uložila značajna financijska sredstva, opravdao je svrhu svojega postojanja. Golema povijesna zbirka dokumenata prati fratarski život u ovome samostanu i cijeloj provinciji Bosne Srebrene. Izvanredna zbirka kovanica kao i zbirka crkvenoga ruha i predmeta najčešće fojničkih majstora zlatara i drugih vještih rukotvoraca jedinstvena je i impresivna. Boravak u Fojnici okrunili smo slavljem svete mise u župnoj crkvi Duha Svetoga.
Vožnja preko Jablanice uz tok rijeke Neretve zbilja je jedinstven doživljaj. Dolaskom u Mostar najprije smo posjetili fratarski samostan i crkvu sv. Petra i Pavla. Fra Josip Vlašić nas je proveo kroz samostan i crkvu te nas je kasnije doveo na stari most. Nakon posjeta katedrali stigli smo u Međugorje.

