Hodočašće „Nikolinom Bosnom“ nastavljeno je posjetom Travniku i Nadbiskupskom sjemeništu „Petar Barbarić“ u Travniku. U kapelici sjemeništa slavili smo svetu misu, upoznali se s djelatnošću ove ustanove i nastavili put do Kraljeve sutjeske. „Ljepotica u zabiti“, kako nazivaju ovaj drevni samostan s kraja četrnaestoga stoljeća, izmamila je najplemenitije osjećaje i kod naših vjernika posjetitelja.
Popodnevni dio bio je rezerviran za posjet Sarajevu s detaljnim razgledavanjem prvostolne crkve i sarajevske katedrale. Posjetili smo i saborsku Crkvu Bogorodičina rođenja kao i crkvu sestara kćeri Božje ljubavi koje su nam održale predstavljanje svoje kongregacije kao i kratki prikaz života i mučeništva sestara. Šetnja Baščaršijom, Ferhadijom i ulicom do vijećnice zaokružila je naš posjet Sarajevu.
Boravakom i noćenjem u hotelu Grand zaključujemo naš drugi dan hodočašća.

