Misom večere Gospodnje u crkvi sv. Frane u Šibeniku proslavljen je Veliki četvrtak. Redovnici samostana sv. Frane i njihovi prijatelji suradnici svečano su nakon svete mise prenijeli Presveti oltarski Sakrament u pokrajnju kapelicu svetog križa gdje je u 21.00 održana molitva Getsemanska ura.
Vjernici nakon ovog bdjenja odlaze svojim kućama i ostaju u tišini, molitvi i razmatranju do sutrašnjih obreda Velikoga petka.













