Treći dan hodočašća “Nikolinom Bosnom”

Trećeg dana hodočasnici su posjet Sarajevu zaokružili odlaskom na vrelo Bosne. Zelenilo i puno vode na izvoru osvježili su ove pomalo i jutarnje ljetne temperature. Preko Kiseljaka do Fojnice bila je sasvim ugodna vožnja, a posjet fojničkom samostanu Svetoga Duha bio je golemo iznenađenje za sve hodočasnike. Novouređeni muzej, u koji je i Republika Hrvatska uložila značajna financijska sredstva, opravdao je svrhu svojega postojanja. Golema povijesna zbirka dokumenata prati fratarski život u ovome samostanu i cijeloj provinciji Bosne Srebrene. Izvanredna zbirka kovanica kao i zbirka crkvenoga ruha i predmeta najčešće fojničkih majstora zlatara i drugih vještih rukotvoraca jedinstvena je i impresivna. Boravak u Fojnici okrunili smo slavljem svete mise u župnoj crkvi Duha Svetoga.

Vožnja preko Jablanice uz tok rijeke Neretve zbilja je jedinstven doživljaj. Dolaskom u Mostar najprije smo posjetili fratarski samostan i crkvu sv. Petra i Pavla. Fra Josip Vlašić nas je proveo kroz samostan i crkvu te nas je kasnije doveo na stari most. Nakon posjeta katedrali stigli smo u Međugorje.

IMG_7012 IMG_7016 IMG_7017 IMG_7022 IMG_7023 IMG_7024 IMG_7026 IMG_7028 IMG_7032 IMG_7033 IMG_7034 IMG_7036 IMG_7038 IMG_7044 IMG_7045 IMG_7050 IMG_7051 IMG_7052 IMG_7057 IMG_7066 IMG_7071 IMG_7076 IMG_7080 IMG_7084 IMG_7098 IMG_7099 IMG_7110 IMG_7112 IMG_7118 IMG_7150 IMG_7152 IMG_7156 IMG_7157 IMG_7159

Klizi na vrh