Šezdesetak vjernika iz Šibenika hodočastilo je u subotu 30. ožujka u Padovu u vidu pripreme za blagdan sv. Ante. Oni su se pridružili hodočasnicima iz Splita, Strožanca i Zagreba te su zajedno posjetili Svetište sv. Leopolda, baziliku sv. Justine te su u bazilici sv. Ante slavili svetu misu koju je predslavio i propovijedao fra Ivan Bradarić.
U popodnevnim satima posjetili su Arcelu s predivnom crkvom koja je sagrađena na mjestu Svečeva preminuća. Hodočasnički dan su zaključili posjetom mjestu Camposampiero.

