Petstotinjak hodočasnika Zadarske nadbiskupije hodočastilo je u nedjelju 12. studenoga u Hrvatsko nacionalno svetište sv. Nikole Tavilića u Šibeniku. Vjernici iz raznih župa počeli su se okupljati u Svetištu već od 15.00 sati. U vremenu do zajedničke molitve vjernici su se ispovijedali, razgledavali Svetište, Muzej sv. Frane i galeriju s izložbom “Put sandala”.
U 16.00 sati vjernike je pozdravio fra Ivan Bradarić, rektor Svetišta, koji je hodočasnicima protumačio novoblagoslovljeni podest s najstarijom slikom sv. Nikole Tavilića. Potom su svi vjernici molili pobožnost sv. Nikoli Taviliću. Hodočasnici su nakon posjeta Svetištu posjetili i šibensku katedralu.

