Koncert “Bogu i Domovini”

Dana 20. studenoga o.g. o svetkovini Krista Kralja, poslije večernje svete mise koju je predslavio gvardijan fra Josip Ivanović, održan je koncert Bogu i Domovini. To je već tradicionalni koncert koji se održava u nedjelju nakon blagdana sv. Nikole Tavelića, a povodom sjećanja na žrtve Domovinskoga rata, Vukovara i Škabrnje.

Na ovogodišnjem izdanju Bogu i Domovini nastupili su Pero Prosenica (orgulje), Marija Bašić Markotić (flauta) i Pivači sv. Jakova uz dijelove govora i homilija šibenskih biskupa mons. Srećka Badurine, mons. Ante Ivasa i mons. Tomislava Rogića te bl. Alojzija kard. Stepinca, tadašnjega zagrebačkog nadbiskupa.

Program:

  1. Partite ad Pavlinos (A. Klobučar): Arioso – s flautom, Kanon – solo orgulje
  2. Odzivam se
  3. Divici Mariji
  4. Sv. Nikoli
  5. Pohvale
  6. Izliči me
  7. Samo je ljubav
  8. Pastorala (Adalbert Marković)
  9. Ave Maria. Predvečerje tiho pada (fra Bernardin Sokol)
  10. Mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj
Klizi na vrh