Mjesec studeni uvijek iznova budi sjećanja na stradanja u Vukovaru i Škabrnji. Naša samostanska zajednica pohodila je u utorak 7. studenoga Škabrnju, mjesto gdje su domaći pobunjeni Srbi uz pomoć JNA ubili 84 Hrvata: 26 branitelja i 64 civila. Kaže se da je svako domaćinstvo nakon toga „u crno zvijeno“.
Posjetili smo župnu crkvu gdje se nalazi memorijalna soba: popisi i slike poginulih te neki predmeti. Nakon toga bili smo na mjestu zajedničke grobnice a potom i na mjesnom groblju gdje počivaju tijela svih pobijenih.
Domaćim fratrima pridružili su se i fra Ambroz i fra Josip koji su došli iz Zagreba.

