Bliži se blagdan Velike Gospe. Brojni se hodočasnici već susreću na cestama na putu prema drevnim Marijanskim svetištima. Jedno takvo je i u Šibenskoj biskupiji – Vrpolje – gdje su u subotu 11. kolovoza hodočastili članovi Vojske Bezgrešne iz Šibenika.
Hodočasnici su u subotnjim popodnevnim satima, nakon kratke molitve, krenuli od crkve sv. Frane u Šibeniku, a putem su im se pridružilo još desetak članova VB na Vidicima do svetišta u Vrpolju gdje su slavili svetu misu.

