U crkvi sv. Frane u Šibeniku zaključena je ovogodišnja pobožnost „13 utoraka“ pred blagdan sv. Ante slavljem trinaestog i posljednjeg utorka. Svetu misu je predslavio i propovijedao fra Ivan Bradarić, rektor svetišta i gvardijan samostana. On se u propovijedi osobito osvrnuo na čuda koja je riječ proizašla iz Evanđelja za poslanje koje Isus daje apostolima: Putem propovijedajte: ‘Približilo se kraljevstvo nebesko!’ Bolesne liječite, mrtve uskrisujte, gubave čistite, zloduhe izgonite! Besplatno primiste, besplatno dajte! Tako je upravo činio sv. Antun a vjernicu su ga prepoznali kao „Čudotvorca“.
Fra Ivan je zahvalio svima koji su ustrajali na putu ove duge tromjesečne pobožnosti koja se u krilu redovnika franjevaca konventualaca njeguje i organizira stoljećima. Naime, upravo su ovi redovnici čuvari groba sv. Ante u Padovi.

