Prvi korizmeni petak u svetištu protekao je u znaku najavljene duhovne obnove. U sjećanje na uru Isusove smrti, u 15.00 sati započinje pobožnost Milosrdnom Isusu. Nakon toga vjernici imaju vremena za osobno štovanje slike Milosrdnog Isusa, ispit savjesti i ispovijed. Svećenici su na raspolaganju za ispovijed cijelo popodne.
Velik broj vjernika i ovoga petka sudjelovao je u pobožnosti križnoga puta u 17.15 sati. Nakon toga svetu misu i propovijed slavio je fra Ivan Bradarić, rektor Svetišta. Dan duhovne obnove zaključen je euharistijskim klanjanjem.

