Hodočasnička subota u Svetištu

Hodočasnički dan u Svetištu otvorili su učenici Gimnazije iz Sinja sa svojim profesorima. Nakon uvoda u crkvi koji je održao rektor svetišta fra Ivan Bradarić, mladi srednjoškolci su pogledali postav u Muzeju sv. Fane i izložbu Put sandala. Isto su prošli i hodočasnici iz Zagreba, iz župe sv. Križa koje je predvodio župnik fra Robert Perišić. Oni su slavili i svetu misu u svetištu te su se ugodno okrijepili u samostanskom dvorištu. U popodnevnom dijelu svetište je, pod vodstvom don Marinka Makića, posjetila grupa od pedesetak medicinskih časnih sestara.

 

Klizi na vrh