Slavljem svetih misa već od ranog jutra rijeke hodočasnika slijevale su se u šibensko svetište gdje se već stoljećima slavi sv. Ante. Osobito svečano je bilo na svetoj misi u 17.00 sati kada je svetište bilo ispunjeno djecom. Dječji glas i molitva izmamili su osmjehe na licima starijih. Sveta misa je završila blagoslovom djece i ljiljana te podjelom sličica sv. Ante svoj djeci.
Glavno misno slavlje predslavio je fra Damir Pavić iz Sarajeva, tajnik provincije Bosne Srebrene. Vjernici su još dugo u noć palili svijeće i molili zagovor Sveca za svoje potrebe.

