Nakon duge i naporne korizme te osobito zahtjevnog Velikog tjedna, braća samostana sv. Frane pošla su u ponedjeljak 24. travnja u tzv. “Emaus” – na mali duhovno rekreativni i studijski izlet do obližnjeg Primoštena. Braću je srdačno primio župnik don Jurica koji je ovaj trojac poveo kroz grad, a potom im pokazao i crkvu. Braća su nakon razgleda Primoštena pošli u okolicu na mjesto gdje se dovršava uređenje okoliša pored impozantnog spomenika Gospi Loretskoj.

